הדרך המועדפת עלי להטמיע חומר בסיס  בעור- מייקאפ וקונסילר, זה ע"י ספוגיות, ואם לדייק יותר- הביוטי בלנדר. זוהי למעשה הספוגית הכי מפורסמת בעולם.. הסלב של הספוגיות :-). זה מסוג המוצרים שברגע שמתחילים לעבוד איתו, קשה מאוד לחזור לעבוד עם ספוגיות אחרות, או אפילו מברשות לצורך המטרה הזו. בתור אחת שמעדיפה כיסוי קליל יחסית, אני אוהבת שרואים את העור מתחת לאיפור, אין ספק שהביוטי בלנדר הומצא בשבילי :-). הוא מאפשר מריחת חומרים "רטובים" בצורה קלילה, מושלמת ומהירה,  והעור אחר כך נראה זוהר יחסית (בגלל הלחות שיש מהמים) וכמעט ולא ניתן הבחין בשכבות איפור. ההטמעה שלו בעור מושלמת. החיסרון העיקרי שלו הוא במחיר (עלות של 20$ לספוגית שמומלץ להחליף כל 4-5 חודשים בממוצע, זה לא זול). חיסרון נוסף – הוא ניתן להזמנה אינטרנטית בלבד, יש אתרים שגם מוכרים אותו בארץ, ויש אתרים מחו"ל ששולחים לארץ. בכל מקרה ההבדלים במחיר הם קטנים יחסית, ועדיין המחיר שלו לא זול, וגם כמעט ואין עליו מבצעים. למרות מחירו, הביוטי בלנדר פופולארי ביותר גם בקרב מאפרים/מאפרות, וגם בקרב יוטיוברס, וסתם חובבות איפור, ובצדק.

בגלל הפופולאריות הרבה של הספוגית הזו, יש לה אינספור חיקויים, כמעט לכל חברה יש ספוגית משלה, אבל כל אחת שונה במירקם, יכולת ספיגה, יכולת מריחה, צורה ועוד.. . גם אני ניסיתי המון סוגים, רובם לא מתקרבים אפילו לאיכויות של הביוטי בלנדר, אבל  החלטתי לתת צ'אנס נוסף ולראות אם יש לי דיופ לספוגית היוקרתית.

החלטתי לסקור ולהשוות את הביוטי בלנדר עוד 2 ספוגיות: הספוגית ה Real Techniques – miracle complexion sponge   והספוגית החדשה של הביוטי קר או בשמה המלא: ספוגית האיפור hd blender sponge. אגב, בעבר היתה ספוגית אחרת לביוטיקר, וניסיתי אותה ומאוד לא אהבתי אותה, היא היתה קשה מידי ולא נעימה, והמריחה שלה היתה לא אחידה. לאחרונה הם השיקו ספוגית מחודשת ומשופרת, וכמובן שקפצתי לרכוש אותה ולבדוק בעצמי אם אכן היא דגם משופר.

המדדים להשוואה: מחיר, גודל הספוגית, ספיגת חומר, נוחות עבודה, יכולת ביצוע – מריחה וטשטוש, ואורך חיים.
אז איזו ספוגית יותר מוצלחת (מלבד הביוטי בלנדר) והם יש לנו דיופ? בואו נתחיל.

מחיר:

הביוטי בלנדר עולה בין 20$-23$ תלוי איפה קונים. הריל טכניק עולה כ 6$, והביוטי קר עולה 9.90 ש"ח שזה בערך 2.5$ אם להשוות באותו מטבע. ללא ספק בקטגוריה הזו ביוטי קר לוקחת ובענק.

גודל וצורת הספוגית:

כל הספוגיות מגיעות כמעט באותן גודל כשהן יבשות, הריל טכניקס טיפה יותר גדולה, לאחר שמרטיבים אותן במים וסופגים את העודפים, הן כמעט או יותר זהות בגודלן. מבחינת צורת הספוגית – הביוטי קר והביוטי בלנדר כמעט זהות, שתיהן בצורת טיפה,  עם בסיס רחב עגול ושפיץ בקצה, כשהבסיס לרב משמש לצורך טפיחת המייקאפ  על גבי העור, והשפיץ נוח מאוד עבור הקונסילר והקימורים של הפנים (ליד האף למשל זו נקודה שמאוד נוח לטשטש חומר עם שפיץ ולא עם בסיס). הריל טכניקס מגיעה עם משטח ישר ושפיץ, ובעיני הצורה הזו אפילו יותר נוחה, בעיקר עבור קונסילר. נסו בפעם הבאה למרוח מעט קונסילר באופן ידני, לטשטש עם החלק הרחב וכשמגיעים לכיוון גשר האף – לשטשט עם השפיץ. המריחה כך פשוט מושלמת ונראית חלק מהעור.  כמו כן להצללות רטובות, החלק השטח ממש נוח לעבודה ונותן קו מנחה לעבודה עם ההצללה.מהבחינה הזו הריל טכניק מנצחת, אבל בהפרש קטן.


ספיגת חומר:

לתחושתי הריל טכניקס סופחת הכי הרבה חומר, אבל זה באמת ברמה זניחה. איך אפשר לבדוק את זה? פשוט, כשמרטיבים אותן במים, אז לריל טכניקס לוקח עוד חצי לחיצה כדי לסחוט היטב את שאריות המים, בעוד שלשתי הספוגיות האחרות, זה אותה רמה בערך. אז נכון שמבחינת המים זה זניח, אבל זה מלמד על רמת ספיחת החומר לספוגית ופה זה משמעותי, כי ככל שהספוגית סופחת יותר חומר, כך אנחנו מבזבזים יותר מייקאפ. אבל גם לזה יש פיתרון פשוט יחסית. אני ממליצה למרוח את המייק אפ על הפנים ישירות (לנקד את הפנים עם כמה נגיעות של מייקאפ) ואז להתחיל לעבור עליהן עם כל ספוגית שתבחרו, בטפיחות, כדי להחדיר את החומר לתוך העור. כך יש מריחה מושלמת וכמה שפחות בזבוז חומר. אגב, גם מבחינת ייבוש הספוגית – הביוטי בלנדר מתייבשת ראשונה, וזה מעיד כל יכולת ספיגה נמוכה של חומר. המירקם שלה פשוט מושלם. אבל זו של ביוטיקר- רק מעט מאחוריה. אז איך נסכם את הקטגוריה הזו? גם כן ביוטי קר מנצחת, היא סופחת מעט חומר, בדיוק כמו הביוטי בלנדר, ועולה בערך עשירית מחיר.

נוחות עבודה:

זו קטגוריה קצת טריקית. שלושתן מאוד נוחות, אין דרך נכונה לעבוד איתן ואין דרך לטעות. נכון שמומלץ לטפוח את החומר עם הבסיס של הספוגית, אבל גם אם תחליטו להשתמש בשפיץ לכל הפנים – משטרת האיפור לא תבוא לעצור אתכם ?.. עדיין המריחה תיראה מאוד יפה. צריך רק להקפיד להרטיב את הספוגית, ולספוג את המים, הספוגית עושה את שאר העבודה בעצמה. באמת, היא מאוד ידידותית, ובניגוד למברשת למשל שיכולה להשאיר סימני פסים, בספוגית זה כמעט בלתי מורגש בגלל הטפיחות, מה שמאפשר מריחה יפה ואחידה.

בכל זאת,איך נבצע השוואה נכונה? אני אתייחס למירקם של הספוגית וליכולת ה"קפיציות" שלה. הריל טכניקס היא הספוגית הכי אורירית, והכי "לחיצה" שיש מבין שלושתן. הביוטי קר היא הכי דחוסה, ולכן הכי פחות קפיצית, הביוטי בלנדר – היא מושלמת, כנראה בדיוק בגלל המרקם הנכון – לא דחוסה מידי ולא אורירית מידי, מה שנותן לה את המירקם המדוייק כל כך שבזכותו היא צברה לה קהל מעריצים רב. להגיד שזה מצדיק 20$? בעיני כן. היא מאוד מאוד נוחה לעבודה, היא רכה ונעימה על הפנים ובכל זאת יש בה דחיסות שמאפשרת עבודה מהירה ונוחה. הביוטי קר טיפה יותר דחוסה, ופחות אורירית, אז היא טיפה פחות רכה וקפיצית. אבל באמת בקטנה, היא נותנת לביוטי בלנדר פייט יפה מאוד, ולעומת הריל טכניקס היא מנצחת.. הריל טכניק – הכי אורירית, ובגלל זה אני מעדיפה אותה דווקא לקונסילר, כי באזור העיניים את רוצה להיות הכי קלילה ועדינה שאפשר. אז אם להיות הכי אובייקטיבית שאפשר – פה הביוטי בלנדר לוקחת, אבל הביוטי קר לא רחוקה ממנה, ומפתיעה באיכויות שלה מאוד לטובה.

יכולת ביצוע:

בשיא הכנות – כולן נותנות תוצאה יפה. אני לא חושבת שאם תראו אותי עם מייקאפ, תוכלו להבחין ולזהות באיזה ספוגית השתמשתי, פשוט כי באמת שכולן נותנות פיניש מושלם. הטשטוש של שלושתן פשוט מעולה. אז גם פה הביוטי קר מנצחת כי היא הכי זולה, ואם היא עומד בתחרות עם ספוגיות יקרות ממנה – היא זכתה בניצחון פה ביושר 🙂

אורך חיים:

הגענו לקטגוריה האחרונה, אבל זו קטגוריה קריטית לפחות לגבי הביוטי בלנדר. האם היא מצדיקה השקעה של כל כך הרבה כסף בהתחשב באורך החיים שלה? שוב לדעתי כן, עבדה שרכשתי אותה כבר פעם שלישית, אז מניסיוני יכולה להגיד שספוגית הביוטי בלנדר בשימוש נכון יכולה להחזיק מעמד המון זמן, לפחות חצי שנה ואם לא מורחים בסיס מייקאפ איתה כל יום (כי יש ימים שרוצים מברשת ויש ימים שלא רוצים למרוח בכלל מייקאפ), אז אפילו 8 חודשים. לאחר תקופה זו היא כבר נהיית קשה יותר למגע וגם מתחילה לקבל חתכים. הריל טכניק לעומת זאת, אמנם זולה משמעותית אבל גם לא מחזיקה מעמד הרבה זמן. בממוצע היא מחזיקה כ 3 חודשי שימוש טובים (וגם אותה רכשתי כבר כמה פעמים, אז אני בהחלט מדברת מניסיון). הספוגית של ביוטי קר זה מוצר חדש יחסית, יש לי אותה בערך שבועיים והיא יצאה לשוק לדעתי מקסימום שבועיים לפני שרכשתי אותה. אז בינתיים היא מחזיקה מעמד, אבל ימים יגידו אם היא תוכל להאריך חיים. מצד שני תמורת 9.90 ש"ח אין לי שום בעיה להחליף ספוגית אחת לחודש, זה גם יותר הגייני :-).

אז מה אתם חושבים, יש לנו מנצחת? חד משמעית!

הספוגית של הביוטי קר ניצחה בכמה קטגוריות, וביחס למחיר שלה היא נותנת תמורה מלאה. אז נכון שהביוטי בלנדר טיפה יותר מוצלחת, אבל היא גם עולה פי 10!  עד שהיא הגיחה לחיי אני הנחתי שהריל טכניקס היא הדיופ הכי קרוב (אם כי לא מושלם) לביוטי בלנדר האהובה שלי, ואכן רב הזמן אני רוכשת ומשתמשת בשתיהן – ביוטי בלנדר למייקאפ, ריל טכניקס לקונסילר והצללות. הרגשתי שבשילוב של שתיהן אני מצליחה להאריך את חייהן ועדיין לצאת עם מריחת בסיס מושלמת וקלילה, וכמעט בלתי מורגשת בדיוק כמו שאני אוהבת. אני כבר מעל שבוע משתמשת בספוגת של הביוטיקר, והפלא ופלא, אני מופתעת מאוד לטובה!
אז נסכם  את ההשוואה –  יש לנו דיופ :-). ביוטיקר – שאפו!????

קבלו את המנצחת בתחרות הדיופ לביוטי בלנדר!

אהבתם? אל תשכחו להרשם לבלוג ♥

9 תגובות
 1. מוצרי האיפור והטיפוח הטובים ביותר בשנת 2015!    | the beauty geek הגב

  […] למייק אפ של ביוטי קר: הקדשתי לה פוסט שלם, ובצדק. אם זנחתי את הספוגית של הביוטי בלנדר לטובתה, זה […]

 2. Natalie הגב

  תודה על הסקירה המעולה! אני ממש התמכרתי לביוטי בלנדר שלי אבל מחפשת תחליף זול יותר לעתיד 🙂

 3. Odelia הגב

  ניסיתי כבר את הביוטי בלנדר ואת הספוג של RT. זה של RT אכזב מאד כי החזיק מעמד מעט מעד זמן, למרות שהיה נוח מאד לשימוש.
  הביוטי בלנדר היה לי פחות נוח לשימוש, והחזיק מעמד חצי שנה. מעט מדי זמן למחיר ששילמתי עבורו.
  עכשיו אני משתמשת בדיופ שקניתי בסופרפארם ב- 45 ש"ח, וחודש לאחר תחילת השימוש כבר התגלו בו חתכים וקרעים.
  אנסה את זה של ביוטיקייר כשהאחרון ימות. לפחות לא יהיה לי אכפת אם יחזיק מעמד רק חודשיים.

  תודה על הסקירה 🙂

  • The beauty-geek הגב

   את זה של הסופרפארם באמת לא יצא לי להסות אבל הבנתי שב מירקם שלו הוא הכי קרוב לביוטי בלנדר.. מעניין איך הוא בהשוואה לביוטי קר 🙂
   מקווה שתאהבי אותן כמוני 😉

 4. The Cookie Within – beauty Blog הגב

  אני טוענת כבר די הרבה זמן שיש דיופים מצוינים וזולים משמעותית לביוטיבלנדר. אז נכון, היא מצוינת, אבל בדיוק כמו שכתבת, זה לא שבאמת אפשר להבחין בהבדל אם בוחנים את גימור המייקאפ שמניחים באמצעותן. אחלה השוואה.

השארת תגובה